Osiadanie budynku, opadanie posadzek, pęknięcia ścian wewnętrznych i zewnętrznych

Pęknięcia posadzek i płytek na podłogach są często oznaką poważnych problemów z podbudową gruntową pod obiektem budowlanym! W MPEXPERTBUD wykonamy dokładną analizę problemu i doradzimy najkorzystniejsze rozwiązanie! Świadczymy usługi w zakresie opiniowania i tworzenia analiz problemów technicznych występujących w budynkach wszelkiego typu. Rzetelnie informujemy Klientów o faktycznym stanie obiektu. Zawsze stoimy na straży Twoich finansów! Dzięki naszej wiedzy, ponad 20-letniemu doświadczeniu i znajomości rynku, nie wydasz niepotrzebnie pieniędzy. Rzetelnie doradzimy Ci, co i jak należy zrobić, by rozwiązać problem występujący w danym obiekcie. Z nami zyskasz wiedzę i zaoszczędzisz! Wizja lokalna możliwa już w 24h!

MPEXPERTBUD EKSPERTYZY BUDOWLANE PAWEŁ MATUSZ została stworzona, aby rzucać wyzwania zastanemu porządkowi wykonawczemu i nadzorczemu w budownictwie. Głęboko wierzymy, że budownictwo jest kwintesencją rzemiosła budowlanego, precyzji wykonania, odpowiedzialności inżynierskiej oraz wszelkiej staranności.

Sensem naszej działalności jest pełne przekonanie, że każdy Klient zasługuje na starannie i przede wszystkim bezpiecznie wykonane roboty budowlane, które zgodnie z ich jakością są sprawiedliwie i uczciwie rozliczone.

Jesteśmy z pełną odpowiedzialnością przekonani, że każdy Inwestor chce zapłacić za budynek w pełni funkcjonalny, a przede wszystkim energooszczędny, zdrowy i bezpieczny.

Nawiązując z Nami współpracę stajesz się Naszym partnerem. Nasz zespół wykorzystując pełnię swojej wiedzy i doświadczenia dba o Ciebie. Rozwiązujemy Twój problem tak, jak gdyby był Naszym problemem. Zawsze wybieramy rozwiązywania najkorzystniejsze finansowo i technicznie dla Ciebie.

MPEXPERTBUD – PEWNOŚĆ – DOŚWIADCZENIE – WIEDZA – ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Powierz swoją sprawę specjalistom w dziedzinie rzeczoznawstwa budowlanego!

Niewłaściwe rozpoznanie podłoża gruntowego przed budową, błędy na etapie projektowania obiektu, brak wyspecjalizowanej kontroli nad robotami budowlanymi są najczęstszą przyczyną uszkodzeń przedstawionych na poniższych fotografiach. Niestety pęknięcia i osiadanie podłóg pojawia się lub jest zauważalne dopiero po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania obiektu. Zazwyczaj po 2 – 3 latach od zasiedlenia wymarzonego domu zaczynają się problemy wynikające z błędów podczas budowy.

Opadające posadzki i pęknięcia są najmniejszym zmartwieniem mieszkańców, często dochodzi do rozszczelnienia instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodnej i zalania budynków. Czasami zdarza się również rozszczelnienie instalacji kanalizacji, co powoduje, że fekalia zamiast spływać do szamba, gromadzą się np. tuż pod podłogą.

Przyczyny tych uszkodzeń są bardzo proste i stosunkowo niedrogie do wyeliminowania na etapie budowy. Jednak po wykończeniu obiektu oraz po rozpoczęciu użytkowania, naprawa przyczyn wiąże się z kosztami rzędu kilkudziesięciu a nawet kilkuset tysięcy złotych. Ponadto niejednokrotnie lokatorów czeka wyprowadzka z budynku na kilka miesięcy.

Naprawa osiadających podłóg nie jest prosta, a już na pewno nie może być wykonywana bez odpowiedniego rozpoznania problemu, który niejednokrotnie znajduje się głęboko pod podłogą. Pękające ściany i osiadające posadzki, naprawione w sposób niefachowy lub tylko „zamaskowane” będą w perspektywie czasu dalej pękać i osiadać. Oczywiście z czasem grunt się dogęści i ustabilizuje, jednak może to trwać nawet 30 lat.

Inwestorzy obiektów użyteczności publicznej i dużych przedsiębiorstw często dysponują środkami na naprawę przyczyn osiadania podłóg i pękania ścian, jednak nie zawsze zdają sobie sprawę, że oprócz wykonawcy robót budowlanych od którego mogą dochodzić odszkodowania, mogą dochodzić odszkodowania również od innych uczestników procesu budowlanego.

Z kolei właściciele budynków jednorodzinnych, często budowanych ze środków pozyskanych z kredytów hipotecznych, nie są w stanie zabezpieczyć odpowiedniej sumy za naprawę skutków błędów inżynierów.

Jednak firma MPEXPERTBUD na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego, sporządza opinie przedsądowe wykazując jednoznacznie związek przyczynowo – skutkowy zaniedbań uczestników procesu budowlanego. Wykonujemy badania i analizy, ustalamy przyczyny osiadających posadzek i wskazujemy winnych tego stanu rzeczy. Doradzamy, jak starać się o odszkodowania, wypracowujemy narzędzia dla radców prawnych i prawników do uzyskania odszkodowań, a tym samym środków na naprawę skutków osiadania podłóg i pękania ścian.

Bazując na długoletnim doświadczeniu dobieramy również najlepsze i najbardziej adekwatne dla danej realizacji metody naprawy, wyliczamy koszty naprawy, a na życzenie klienta udostępniamy bazę rzetelnych i sprawdzonych wykonawców robót budowlanych.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą, chcesz uzyskać więcej informacji? Potrzebujesz szybkiej opinii lub opracowania? Wizja lokalna nawet do 24 godzin!

Zaufali nam również: