Osiadanie budynku, opadanie posadzek, pęknięcia ścian wewnętrznych i zewnętrznych

Pęknięcia posadzek i płytek na podłogach są często oznaką poważnych problemów z podbudową gruntową pod obiektem budowlanym! W MPEXPERTBUD wykonamy dokładną analizę problemu i doradzimy najkorzystniejsze rozwiązanie! Świadczymy usługi w zakresie opiniowania i tworzenia analiz problemów technicznych występujących w budynkach wszelkiego typu. Rzetelnie informujemy Klientów o faktycznym stanie obiektu. Zawsze stoimy na straży Twoich finansów! Dzięki naszej wiedzy, ponad 20-letniemu doświadczeniu i znajomości rynku, nie wydasz niepotrzebnie pieniędzy. Rzetelnie doradzimy Ci, co i jak należy zrobić, by rozwiązać problem występujący w danym obiekcie. Z nami zyskasz wiedzę i zaoszczędzisz! Wizja lokalna możliwa już w 24h!

Powierz swoją sprawę specjalistom w dziedzinie rzeczoznawstwa budowlanego!

Jesteś zainteresowany naszą ofertą, chcesz uzyskać więcej informacji? Potrzebujesz szybkiej opinii lub opracowania? Wizja lokalna nawet do 24 godzin!

Niewłaściwe rozpoznanie podłoża gruntowego przed budową, błędy na etapie projektowania obiektu, brak wyspecjalizowanej kontroli nad robotami budowlanymi są najczęstszą przyczyną uszkodzeń przedstawionych na poniższych fotografiach. Niestety pęknięcia i osiadanie podłóg pojawia się lub jest zauważalne dopiero po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania obiektu. Zazwyczaj po 2 – 3 latach od zasiedlenia wymarzonego domu zaczynają się problemy wynikające z błędów podczas budowy.

Opadające posadzki i pęknięcia są najmniejszym zmartwieniem mieszkańców, często dochodzi do rozszczelnienia instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodnej i zalania budynków. Czasami zdarza się również rozszczelnienie instalacji kanalizacji, co powoduje, że fekalia zamiast spływać do szamba, gromadzą się np. tuż pod podłogą.

Przyczyny tych uszkodzeń są bardzo proste i stosunkowo niedrogie do wyeliminowania na etapie budowy. Jednak po wykończeniu obiektu oraz po rozpoczęciu użytkowania, naprawa przyczyn wiąże się z kosztami rzędu kilkudziesięciu a nawet kilkuset tysięcy złotych. Ponadto niejednokrotnie lokatorów czeka wyprowadzka z budynku na kilka miesięcy.

Naprawa osiadających podłóg nie jest prosta, a już na pewno nie może być wykonywana bez odpowiedniego rozpoznania problemu, który niejednokrotnie znajduje się głęboko pod podłogą. Pękające ściany i osiadające posadzki, naprawione w sposób niefachowy lub tylko „zamaskowane” będą w perspektywie czasu dalej pękać i osiadać. Oczywiście z czasem grunt się dogęści i ustabilizuje, jednak może to trwać nawet 30 lat.

Inwestorzy obiektów użyteczności publicznej i dużych przedsiębiorstw często dysponują środkami na naprawę przyczyn osiadania podłóg i pękania ścian, jednak nie zawsze zdają sobie sprawę, że oprócz wykonawcy robót budowlanych od którego mogą dochodzić odszkodowania, mogą dochodzić odszkodowania również od innych uczestników procesu budowlanego.

Z kolei właściciele budynków jednorodzinnych, często budowanych ze środków pozyskanych z kredytów hipotecznych, nie są w stanie zabezpieczyć odpowiedniej sumy za naprawę skutków błędów inżynierów.

Jednak firma MPEXPERTBUD na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego, sporządza opinie przedsądowe wykazując jednoznacznie związek przyczynowo – skutkowy zaniedbań uczestników procesu budowlanego. Wykonujemy badania i analizy, ustalamy przyczyny osiadających posadzek i wskazujemy winnych tego stanu rzeczy. Doradzamy, jak starać się o odszkodowania, wypracowujemy narzędzia dla radców prawnych i prawników do uzyskania odszkodowań, a tym samym środków na naprawę skutków osiadania podłóg i pękania ścian.

Bazując na długoletnim doświadczeniu dobieramy również najlepsze i najbardziej adekwatne dla danej realizacji metody naprawy, wyliczamy koszty naprawy, a na życzenie klienta udostępniamy bazę rzetelnych i sprawdzonych wykonawców robót budowlanych.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą, chcesz uzyskać więcej informacji? Potrzebujesz szybkiej opinii lub opracowania? Wizja lokalna nawet do 24 godzin!

Zaufali nam również: